TOIMIHENKILÖT VUONNA 2013

VARSINAISET JÄSENET

Joel Kauppinen, PUHEENJOHTAJA      

Alppitie 1 as 4
90530 Oulu
Puh. 050 4905597
joel.kauppinen@student.oulu.fi

Petri Rautio, varapuheenjohtaja, rahastonhoitaja

Helmipöllönkuja 15 a 5
90540 Oulu
0407237677
petri.rautio@mail.suomi.net

Mika Pääkkö

Muinaisranta 4e
91800 Tyrnävä
p.045-1250161
mika.paakko@ouka.fi tai mika.paakko@oululainen.com           

Kaisa Haikola                         

Tähkäkuja 3a2                                                                                                 
90410 OULU                                                                                                                                                               
044 2809480                                                                                                    

Haikola.K@gmail.com                        

Harri Minkkinen

0503846860

Aki Parkkisenniemi

Tomi Leppälä

040 5632302

 

HALLITUKSEN VARAJÄSENET:

Marko Jaatinen

Seppäsentie 11
90450 Kempele
040-7530179

marko.Jaatinen@ouka.fi

Tuomas Mikkola

p.0407480904
Värminkoskentie 25 C
91900 Liminka
Tuomas.Mikkola@ouka.fi

Tuomo Määttä, 46

Samostentie 5c27
93600 Kuusamo
040 5018972
tuomo.maatta@ouka.fi, tuomo.maatta@pp2.inet.fi

Pertti Puhakka                                                                                                              

Kurentie 32 93100 Pudasjärvi
050-5340190
pertti.puhakka@ouka.fi

Pasi Mänty

SPAL ry hallituksen varajäsen ja työsuojeluvaltuutettu, henkilöstötoimikunnassa työntekijöiden ja sivutoimisten edustajana työsuojeluasioissa. Olen Rovaniemeltä Ouluun muuttanut 38-vuotias kahden lapsen isä.  Palomiehenä 10v, josta suurimman osan myös mukana ammattiyhdistystoiminnassa, työsuojeluvaltuutettuna olen nyt kuudetta vuotta. Aikaisemmissa työtehtävissä olen kuskaillut poroja, betonia ja potilaita. Harrastan äijäjoogaa ja soittelen mm. huuliharppua, kitaraa ja muita lyömäsoittimia.

Suksirinne 16
90900 Kiiminki
p. 0503511407, koti/0447038646. työ
pasi.manty@gmail.com, pasi.manty@ouka.fi

 

Jonne Koljonen

Kuikkatie 4 C3
90150 OULU
P.040-8287098
jonnekoljo@luukku.com

 

Luottamusmiehinä toimivat:

Oulu: Mika Pääkkö (vakinaiset asemat) varalla Kaisa Haikola

Läntinen: Timo Mämmi (päiväpaloasemat) varalla Arto Jokelainen

Itäinen: Jaakko Kallunki (itäisen alueen asemat)

Kiveskuja 4
93600 Kuusamo
jaakko73@suomi24.fi
p.0407297983

varalla Timo Määttä

Lauttalammentie 7c14
93600 Kuusamo

timo.a.maatta@ouka.fi